Fethiye Belediyespor Güreş Takımı sporcusu Ali Yanatma, 655. Tarihi Kırkpınar yağlı pehlivan güreşlerinde başaltı boyunda son dörde girerek başpehlivan oldu. Akdenizli Grup yönetim kurulu başkanı B. Önder Akdenizli de başarıyı karşılıksız bırakmayarak Ali Yanatma’ya desteğini sürdürerek, hatrı sayılır rakamda destek verdiği tahmin ediliyor.

Geçmiş yıllarda da üstün başarılar kazanan Yanatma, başpehlivan olarak Fethiyelilerin gururu oldu. Güreşin ata sporu ve bizi biz yapan değerler olduğunu söyleyen Akdenizli Grup Yönetim Kurulu Başkanı B.Önder Akdenizli, “Edirne’de gerçekleştirilen 655. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde Başaltı boyunda son dörde kalarak ‘Baş Pehlivan’ kategorisine yükselmiştir. Ata sporumuzda ilçemizi en güzel şekilde temsil eden Ali’mizi şimdiden kutluyor, kalan karşılaşmalarında başarılar diliyorum. Sıkıntılı günlerde yüreğimize su serpen, Beşkaza’nın gururu olan, Kırkpınar’da göğsümüzü kabartan Başpehlivanımız Ali Yanatma’yı tebrik ediyorum. Biz Akdenizli Grup olarak kendisine destek olmak istedik. Önemli olan her daim yanlarında olabilmektir. Bizlere yaşattığı bu önemli başarı sıkıntılardan bir nebze olsun uzaklaşmamızı sevinmemizi sağlamıştır kendisine minnettarız.”dedi.

Kırkpınar Başpehlivanı Ali Yanatma da; verilen desteğe teşekkür ederek, bugüne kadar Akdenizli Grup Önder bey sürekli destek verdi. Bugünde yine kendi imkanları ölçüsünde bizlerle birlikte çok teşekkür ediyoruz. İnşallah tarihi Kırkpınar güreşlerinin başpehlivanlığını Allah bizlere nasip eder aynı sevinci bölgemizde insanlara yaşatırız. Herkesten Allah razı olsun”.dedi. Başpehlivan Ali Yanatma’ya yapılan destek ile ilgili olarak bil paylaşımında bulunulmazken rakamın yüksek olabileceği tahmin ediliyor.