Hakkımızda

Kurucumuz Ziraat Mühendisi Bayram Önder AKDENİZLİ, ticaret hayatına babası merhum Nadi AKDENİZLİ‘nin yanında pamuk ve canlı hayvan ticareti ile başlamıştır. İlerleyen zaman içerisinde bölgenin değişen tarım ihtiyaçlarını karşılamak üzere 2003 yılında zirai ilaç, tohum, gübre, sera malzemeleri ve yem bayilikleri alarak Alaçat Seydikemer’de Akdenizli Tarımı kurmuştur.

2007 yılında 2. şubemiz Esenköy Fethiye’de, 2013 yılında da 3. şubemiz  Eşen Seydikemer’de faaliyete başlamıştır. Bu süre zarfında Ege Gübre, Toros Gübre, Gemlik Gübre, Doktor Tarsa, İmece Plastik, Yonca Plastik gibi büyük firmaların bayilikleri alınarak tarımsal alanda büyümemiz devam etmiştir.

Tarımsal Üretim alanında; örtü altı ve açık tarla üretim faaliyetleri göstermekteyiz.

Şahıs şirketi olan Akdenizli Tarım 2015 yılında 100% sermayesi B. Önder AKDENİZLİ‘ye ait olan AKDENİZLİ TARIM A.Ş. ünvanını alarak; tarımsal faaliyetler bu şirket bünyesine toplanmıştır.

AKDENİZLİ İNŞAAT A.Ş. 2011 yılında inşaat alanında eşsiz projelere imza atmak üzere Fethiye’de kurulmuştur. İnşaat grubu içerisinde hafriyat alanında da hizmet verilmektedir.

2013 yılında kurulan AKDENİZLİ AKARYAKIT A.Ş., Fethiye Kaş yolu üzeri Alaçat’da; 2015 yılında ülkemizin akaryakıt sektöründe lider konumunda olan OPET ve AYGAZ bayilikleri alarak akaryakıt istasyonu faaliyetlerine başlamıştır. 2019 Yılında Çevre yolu üzeri Karaçulha’da 2. şubemiz faaliyete başlamıştır.

2013 yılında AKDENİZLİ TARIM A.Ş. Alaçat şubemiz, istasyonun içinde bulunan plazaya taşınarak tarım faaliyetlerine burada devam edilmektedir.

2016 yılında AKDENİZLİ RESTAURANT (Pizza Tomato) istasyon içindeki plazada faaliyetlerine başlamıştır.

2019 yılında SEYDİKEMER GIDA LTD.ŞTİ yılında kurulmuş ve Seydikemer ilçesinde Pizza Tomato şubesi ile faaliyetlerine başlamıştır.

2020 yılında Çevre yolu üzeri Karaçulha AKDENİZLİ AKARYAKIT şubemizde Levent Börek faaliyetlerine başlamıştır.